Sportovní psycholog, terapeut a kouč

Mgr. Radana Rovena Štěpánková

radana_ruzovaV oblasti rozvíjení osobnosti na profesionální úrovni působím od roku 1993 tedy od ukončení Magisterského studia na Univerzitě Karlově. Samozřejmě, že tím moje vzdělávání se neskončilo, ale pokračovalo jak na půdě akademické tak řádně alternativní.

Pro práci se sportovci považuji za užitečnou techniku vycházející z NLP (neurolingvistického programování) , mentálního tréninku, koncentrované relaxace a vizualizace, kterou jsem nazvala Kognitivně emoční revitalizace psychiky (KERP)

Psychologii sportu jsem se začala věnovat před 7 lety díky spolupráci s individuálními sportovci především z řad hokejistů, kteří mne o psychologickou podporu požádali, postupně přišla i spolupráce se Sportovním centrem Nymburk pro přípravu sportovní reprezentace ČR. Zajímavá je pro mne jak práce s individuálním sportovcem tak práce s týmem. Velmi si vážím spolupráce s trenéry, když mohu přispět ke zlepšení týmové atmosféry a spolupráce.

V oblasti psychologie sportu působím jako psycholog pro sportovce,  kouč, lektor/učitel, motivátor a rádce. Pomáhám sportovcům profesionálům zvládnout i nejvyšší soutěže jako jsou  mistrovství na republikové i mezinárodní úrovni. Jsem však ráda, že přicházejí i amatérští sportovci, kteří vnímají sportovní vyžití jako výzvu nejen k rozvoji těla, ale i rozvoji osobnosti.

Právě spolupráce se sportovci zformovala techniku KERP, jejíž jsem autorkou.

 

Spolupráce s Vámi mne těší a těší mne i Váš úspěch.

tel.: +420 777 588 352